Reflexní masáž plosek nohou

Tato metoda vychází ze známé skutečnosti, že na periferiích těla jsou zároveň nervová zakončení. Znamená to, že na chodidle jsou reflexní plošky všech orgánů lidského těla, a to o velikosti 0,25-8 cm2. Lze se na tuto metodu dívat tím způsobem, že člověka, jako makrosystém lze poznávat v jeho různých mikrosystémech ( jsou známy mikrosystémy ucha, ruky, obličeje..) Části zajišťují celek, nesou v sobě informaci jako stopu o celku, a systémově s ním komunikují. 

Léčení na mikrosystému nohy lze považovat na nejstarší, nejrozšířenější a nejvyužívanější reflexní terapii v celosvětovém měřítku. Dodnes vedou vědci spory, zda-li je starší akupunktura nebo reflexologie (u obou metod přibližně 3000- 5000 let)… Ponechme odborné dohady učencům …Leč za zmínku stojí nástěnná malba z hrobky egyptského lékaře v  Sakkáře z r. 2330 př.n.l., kde je znázorněna masáž plosky nohy a dlaně…jak vidno, nejedná se o nějakou převratnou novinku.:-)

O znovuobjevení této metody se zasloužil koncem 19.stol. v USA W.H. Fitzgerald, po něm E. Inghamová. V Evropě metodu od 60. let 20.stol. rozšiřuje ve svých centrech Hanne Marqardtová. V Čechách byl průkopníkem jak reflexologie, tak komplexního alternativního léčení Ing. Jiří Janča, nyní ji vyučují jeho žáci, manželé Patakyovi.

Reflexologie vychází ze znalosti reflexních plošek na chodidlech, jež jsou provázány s příslušnými orgány našeho těla. Postupným promačkáváním plošek na chodidle a nártu se ukazuje jejich stav. Zdravý orgán nebolí, bolestivá ploška znamená disharmonii – příslušná část těla pracuje moc nebo málo. Dle stupně bolestivosti se rozpozná, jak velká je odchylka od rovnováhy. Takto se provede diagnostika i vlastní léčení. 

Cílem reflexní terapie je obnovení toku životní energie v těle člověka. Je zcela bez vedlejších účinků.  Reflexní plošky okamžitě reagují zvýšenou citlivostí na sebemenší poruchu funkce daného orgánu. Tato vlastnost je neocenitelná především v oblasti prevence, protože jsme tak schopni diagnostikovat jakoukoliv poruchu ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině, to znamená, než si vůbec nějaký problém připustíme. 

Následná masáž chodidel, uvolnění krční páteře a reflexní masáž zad patří k základnímu ošetření, při kterém dochází k uvolnění mnoha fyzických, ale i psychických bloků. Pokud si připustíme, že za spoustu našich potíží mohou nezpracované a potlačované emoce, jsme na správné cestě. Zároveň platí, že čím déle nás potíže trápí, tak rovněž delší čas potrvá cesta k uzdravení. 

Klient je vždy poučen, které plošky je dobré si svépomocí ošetřovat. Rozbor stavu napoví, kde jsou rezervy v životním stylu, a každý z nás má možnost pochopit, že zdraví máme hlavně ve svých rukou. 

Reakce po ošetření mohou být rozdílné, někdo cítí příliv energie a sil, jiný je unaven a vyčerpán. Důležité je mít na paměti, že případné nepříjemné následky (např. zhoršení stávajících příznaků, zvýšené pocení, častější močení či nucení na stolici, emoční rozladění) nepotrvají dlouho a není je vhodné přerušovat. Je to totiž dobré znamení, že dochází k odezvě v organismu, orgány jsou probuzeny, dochází k regeneraci.

Reflexní masáž nemá vedlejší účinky, je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jedinou kontraindikací je stav po transplantaci orgánů, kdy by se mohl nevhodně aktivovat imunitní systém, jež by připadně zkomplikoval přijetí transplantovaného orgánu.

Reflexní terapie doporučuje jako nejlepší prevenci zdravotních potíží chůzi naboso v přírodním terénu, či šlapání po oblázcích umístěných v krabici. Neboť povětšinou své dny trávíme v botách, a když jsme bosi, pohybujeme se na pevné podlaze – tudíž k přirozené „masáži terénem“ nedochází. 

Reflexní masáž chodidel doplněná o ošetření balzámem  60 min 650 Kč