INTUITIVNÍ BIO  masáž kombinovaná s prvky měkkých technik a aromaterapie

  • Každý z nás se potřebuje občas uvolnit, vypnout , zapomenout na pracovní či rodinné povinnosti, starosti . Masáž je řeč doteku. Řeč každému srozumitelná, kterou můžeme použít k utišení bolestí, zmírnění napětí, uklidnění.
  • Pro mnohé z nás je pocit ztuhlých kloubů, bolest ve svalech, zádech, běžným pocitem, zvykli jsme si na něj. Často si teprve až po masáži uvědomíme, že naše svaly byly namožené, bolestivě napjaté a že překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených nás stojí spoustu energie. Masáž může pro nás představovat cestu k sebepoznání, protože nám dopřeje pocit relaxace a pozitivního naladění, naše tělo záhy zjistí, jaký je to požitek volně dýchat, bez napětí stát,  lehce se pohybovat.
  • Tak jako mi záleží na kvalitě provedené práce, stejně tak dbám na kvalitu masážních přípravků.  Proto ke svým  masážím  používám výhradně BIO  rostlinné a éterické oleje té nejvyšší kvality. Jsou to výrobky především firem Florihanna, Yasminka,  Oshadhi, a jiné.
  • Dle typu zvolené masáže si vyberete Vám pro daný okamžik a psychické rozpoložení nejvíce vyhovující vůni esenciálního oleje, který promíchám se základním olejem. Ten poté krátce prohřívám, aby se vonné látky v oleji intenzivněji uvolnily. Navíc masáž teplým olejem je téměř nebeská…. 


??Co vše se v těle odehrává při masáži??


Regenerační a relaxační aromamasáž  slouží k uvolnění těla i mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti, přináší zklidnění , harmonizuje celé tělo. Je ideálním doplňkem všech typů cvičení a sportů, pomáhá udržovat dlouhodobou tělesnou kondici. Má mnoho prospěšných účinků na stav svalů, kloubů, šlach , ostatních tkání a orgánových systémů. Pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla, čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů.

Mechanicky odstraňuje zrohovatělé buňky pokožky, tím uvolňuje potní a mazové žlázy a tak podporuje regulační a ochranné pochody zajišťující odolnost povrchu těla proti vnějším vlivům. Díky uvolnění pórů pokožky následuje rychlejší odbourávání toxických látek jako kyseliny mléčné, močoviny a jiných odpadních látek, preventivně působí proti předčasnému stárnutí pokožky a ukládání tuku v podkoží.

Přispívá ke správné funkci srdečního a plicního aparátu, podporuje krevní oběh. Zvýšeným prokrvením se zlepšuje energetická bilance svalových buněk, dochází k rychlejšímu zotavení svalů po zátěží, lepší se svalová výkonnost. Dostředivým směrem prováděnými masážními hmaty docílíme zlepšeného žilního návratu do srdce a tím i jeho ekonomičtější činnosti. Zlepšení krevního oběhu má vliv na celý organismus, mozkem počínaje a ledvinami konče. Nervová zakončení a čidla v kůži, podkoží, svalech a šlachách přenášejí po mechanickém podráždění impulsy reflexním obloukem do vnitřních orgánů v daném segmentu. Tak se dají reflexní cestou ovlivnit porušené funkce těchto orgánů. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají vliv nejen na jeho řídící a regulační činnost, ale i na psychiku, čímž se dá vysvětlit zklidňující nebo naopak dráždivý, stimulující účinek masáže.

Pravidelná aplikace masáže celkově utužuje organismus a stimuluje jeho imunitní systém, je doporučována jednou za 2 – 4 týdny.
Před masáží je ideální nejíst cca 2hodiny. Celkovou masáž si naplánujte nejlépe tak, aby jste po ní mohli už jen relaxovat a vychutnávat si pocity nejen uvolněného těla ale i vnitřního zklidnění ... 

Zde nabízím pro přehlednost jednotlivé partie těla jež masíruji. Vždy je možné sestavit masáž individuálně dle přání či potíží klienta. Masáž horních končetin 
Uvolňuje bolavé, namožené ruce a jejich kloubní spojení. Jedná se o masáž prstů, dlaní, hřbetů rukou, zápěstí, předloktí, loktů, pažního svalstva a masáž ramen. Končetiny se uvolní, svaly zregenerují. 

Masáž dolních končetin
Vynikající odpočinek a regenerace pro Vaše unavené nohy, kdy se pravidelnou masáží předchází vzniku křečových žil, stimuluje se krevní a mízní systém. Zahrnuje masáž plosek, prstů, kotníků, Achillových šlach, lýtek, kolen a stehenních svalů. Masáž se provádí z obou stran končetin. 

Masáž zad
Tato masáž uvolní Vaše zádové a trapézové svaly - partie které jsou denně namáhány a proto si zasluhují péči. Masáž ulevuje od bolesti svalů, uvolňuje vzpřimovače páteře, prokrvuje celou oblast zad od krční páteře, přes ramenní pletenec,lopatky, bederní oblast až ke křížové kosti. Je vhodné ji doplnit masáží šíje a hlavy. 

Masáž šíje
Je nedílnou součástí , protože krční oblast je velmi namáhána (dlouhodobé sezení, jízda autem) a v případě její ztuhlosti může vést k různým fyzickým i psychickým problémům. Za potíže se šíjovým svalstvem může např. prochladnutí, nadměrná zátěž (i psychického charakteru) prudký pohyb. aj..Toto vše vede k podvědomému stahování svalů a tím pádem k jejich velké námaze. Tato masáž se provádí v sedu, v lehu kombinuji s masáží vlasové části a jemnými mobilizačními technikami 

Masáž hýždí
Hýždě jsou "zdánlivou" intimní zónou těla (velmi subjektivní pocit, neboť pro mnohé klienty je mnohem intimnější můj kontakt s jejich vlasovou částí, ploskou nohy, nebo dlaní), ale tato důležitá spojnice zad a stehen by neměla být zanedbávána. Hýždě jsou zatěžovány především dlouhým sezením, ochabují a potřebují podpořit regeneraci a odbourávání škodlivin a tuků. Tato masáž se nejčastěji  provádí buď společně s masáží zad a nohou. 

Masáž břicha
Není příliš obvyklá a známá, provádí se jako součást celkové masáže. Její provedení je pro organismus velmi přínosné, neboť jemnými hmatovými technikami se povzbuzuje nejen peristaltika střev, ale dochází i k výraznému zklidnění mysli, uvolnění. Je to oblast pocitově velmi intimní, lze se samozřejmě předem dohodnout, zda se zařadí či ne.

Částečná nebo celková masáž?

Částečná masáž se skládá  z vybraných partií těla, nejběžněji z masáže zad a šíje...dle velikosti těla lze v 60ti minutách stihnout ruce, případně nohy zezadu, v 90ti stihneme více, ve 120minutách celé tělo.

Vycházím vždy z individuálních potíží a přání. Když chcete jen relaxovat a spát, nebudu vám tlakovými technikami uvolňovat svaly, naopak pokud požadujete intenzivnější masáž, je třeba si předem vyjasnit vaše požadavky  a mé možnosti
Kontraindikace aneb kdy je masáž nevhodná:

 

• při výskytu horečnatých, infekčních, nebo bakteriálních onemocnění

• při nádorových onemocněních

• vysoký, či kolísavý krevní tlak

• diabetes 

• epilepsie

• opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek, akutní psychózy 

• záněty podkoží, plísňová a bakteriální kožní onemocnění

• stav bezprostředně po jídle

první trimestr těhotenství

 

 

Nabízené služby a ceny:

částečná masáž 60 minut  650 Kč 
částečná masáž  90 minut 1000 Kč
celková masáž 120 minut 1300 Kč