KINEZIOTAPING 

Kineziotapy, či již počeštěně „tejpy“ (lepící bavlněné pružné pásky odpovídající pružností lidské kůži) se v poslední době masivně používají na odbourávání bolesti ve všech oblastech sportu, rehabilitace a regenerace.

Kineziotaping vyvinul v 70.letech 20.století japonský lékař Kenzo Kase.
Nalepováním a zkoumáním účinku lepicích pásek zjistil, že dochází k odlehčení svalového i kosterního systému, ke stabilizaci kloubů, úlevě od bolesti , a také prevenci úrazů při sportovních výkonech

Specifickým nalepením pásky se pokožka zvlní, tím se uvolní kůže od podkoží, fascie i sval dostanou větší prostor, normalizuje se svalové napětí, zvýší se průtok krve i lymfy. Prodlouží se tak uvolnění svalů, účinek masáží, aktivují se ozdravné procesy.

K aplikaci používám velmi kvalitní pásky firem Temtex a Kine-Max

Doporučení pro klienty: nalepená páska drží velmi dobře, je možno se s ní koupat. Aby Vás nestudila, je třeba ji vysušit jemně pomocí ručníku či fénu - netřít.

Je dobré nechat tejp na těle tak dlouho dokud drží, ideálně 7 a více dní.

Pozor, při zvýšeném zahřátí těla a pocení se páska odlepuje!

Malé upozornění zejména pro muže - ochlupenou část těla je třeba před aplikací zbavit chloupků - jednak kvůli přilnavosti a jednak kvůli následnému nebolestivému odstranění. Děkuji za pochopení:-)

 

Cena: 1cm pásky á 2Kč jako součást masáže
            1cm pásky á 2kč mimo masáž plus 100Kč za aplikaci (dle časové náročnosti)